دانشگاه آندرا

 آندرا دانشگاه و یا آندرا ویسوا کالا پریشاد ، در وایزک ساحلی در شمال شرق آندرا پرادش واقع شده، یکی از دانشگاه های برتر قدیمی در هند با تمرکز وسیع است. در سال ۱۹۲۶ تاسیس شد.

این دانشگاه شامل دو بخش، پردیس جنوبی و شمالی می باشد. دانشکده های هنر، علوم انسانی و علوم همراه با بلوک اداری در پردیس جنوبی واقع شده و پردیس شمالی شامل کالج مهندسی می باشد.

این دانشگاه دارای چهار دانشکده تشکیل دهنده است. کالج هنر و تجارت بزرگترین کالج تشکیل دهنده در این دانشگاه با ۲۸ گروه، ارائه دهنده ۵۵ دوره است. دانشکده علوم و فنآوری دارای ۱۹ گروه که ۴۴ دوره را ارائه می دهد است. دانشکده مهندسی دارای ۱۶ گروه شامل برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. این کالج به عنوان یک مرکز پیشرفته در قانون کمیسیون کمک های مالی دانشگاه شناخته شده است.

این دانشگاه دارای یک دانشکده آموزش از راه دور است که دارای ۳۲ مرکز مطالعه در سراسر کشور و یک مرکز مطالعه در دهلی نو است.

پردیس دانشگاه دارای ۱۹ خوابگاه برای مردان و ۴ خوابگاه منحصرا برای زنان است که بیش از ۴۳۰۰ دانشجو در آنان ساکنند. این دانشگاه همچنین دارای سه مراکز بهداشت، داروخانه عمومی هومیوپاتی، سه مهمانخانه ها، یک باشگاه اعضای هیات علمی، یک تاتر رو باز و یک مدرسه برای بچه های کارکنان دانشگاه است.

لازم به ذکر است رتبه جهانی دانشگاه آندرا در رشته داروسازی بر اساس رتبه بندی QS، ۱۵۱ می باشد.

کالج ها

  • دانشکده هنر و بازرگانی آندرا
  • دانشکده فنی و مهندسی آندرا
  • دانشکده فنی و مهندسی زنان آندرا
  • دانشکده حقوق آندرا
  • دانشکده علوم دارویی آندرا
  • دانشکده علم و صنعت آندرا
  • دانشکده آموزش از راه دور آندرا

کالج های وابسته

۵۷۵ کالج وابسته در پنج منطقه تحت صلاحیت ارضی دانشگاه آندرا وجود دارد. این دانشگاه در دوره های کارشناسی، بیش از ۷۷،۰۰۰ و بیش از ۲۰،۰۰۰ دانشجو در دوره های PG دارا می باشد. در دانشگاه حدود ۸۶۰ معلم و بیش از ۲۵۰۰ کارکنان فنی فعالیت می کنند.
دانشگاه از طریق فرایند ارزیابی و مجوز رسمی ملی ارزیابی و اعتباربخشی شورای (NAAC) در آوریل سال ۲۰۰۲  دانشگاه با ‘A‘ درجه با بهترین درصد در میان دانشگاه های ایالتی از آندرا پرادش اعطای ارزیابی شده است. دانشگاه آندرا در حال حاضر به ارائه ۳۱۳ دوره در هنر، بازرگانی، مدیریت، علم و صنعت، مهندسی، حقوق، داروسازی و آموزش می پردازد. این دانشگاه دارای پنج دانشکده تشکیل دهنده و چهار پردیس است.

 

نویسنده مطلب: مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *