دانشگاه بنگلور

دانشگاه بنگلور

دانشگاه بنگلور یک دانشگاه دولتی در بنگلور هند، کارناتاکا واقع شده است.این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های هند است.قدمت آن به سال ۱۸۸۶ که به عنوان کالج مرکزی بنگلور توسط دولت بریتانیا بنا شد. کالج مرکزی ، بنگلور (تاسیس ۱۸۸۶ ) و دانشگاه Visvesvaraya (تاسیس .۱۹۱۲ ) ، دو قسمت اصلی در دانشگاه بنگلور بودند. با فرمان ایالتی کارناتاکا در سال ۱۹۷۵ ، که دولت با هدف بوجود آوردن یکنواختی در تمام دانشگاهها صادر کرد ، دانشگاه بنگلور به دانشگاه وابسته به دولت تغییر وضعیت داد. به علت داشتن تعداد زیاد دانشجوی دکترا ، دانشگاه شهرت خوبی در بین دانشگاه های خارجی دارد. در نتیجه ، در حال حاضر دانشگاه میزبان شمار فزاینده ای از دانشجویان خارجی است. دانشگاه بنگلور در طول دوره بریتانیا به ایجاد موسسه علوم هند به عنوان یکی از مراکز پیشرو علم کمک کرد.پردیس مرکزی دانشگاه بنگلور شاهد بسیاری از دانشمندان ودارنده چند جایزه نوبل است که در انجا کار می کردند. از جمله می توان به سر CVRaman ، برنده جایزه نوبل فیزیک ، نام برد. دانشگاه بنگلور دارای دو مرکزاصلی، یکی در داخل شهر تحت عنوان نام Central Collegeو دیگری Jhana Baharathi Campus در جاده بنگلور میسور، قراردارد دانشکده های وابسته اما لازم به یادآوری است که دانشگاه بنگلور صرفا متولی رشته های علوم پایه، علوم انسانی و هنر بوده و سایر گروهها مانند گروه مهندسی و یا پزشکی زیر نظر دانشگاه های دیگر می باشد.دانشگاه بنگلور، به استثنای تنها دانشکده مهندسی وابسته به آن که در این دانشکده دانشجوی مقطع کارشناسی پذیرش می شود این دانشکده صرفا دانشجوی هندی پذیرش می کند، فققط ارائه کننده مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. زمان پذیرش برای رشته های فوق الذکر مطابق تقویم شمسی از نیمه دوم اردیبهشت تا نیمه دوم خرداد بوده و شروع کلاس ها، به استثنای رشته کامپیوتر، اول ماه جولای مصادف با ۱۰ تیر ماه برای دانشجویان سال اول، ۱۵ ماه ژانویه برای سال دوم و اول ژانویه برای سال سومی ها است. لازم به ذکر است که ممکن است برخی از دانشکده ها تقویم فوق را تا حد ۱۵ روز جابجا اعلام و اجرا نمایند.

معاون صدراعظم دکتر Prabhudev N است. دانشگاه توسط NAAC معتبر و دارای درجه A  است وضعیت. بیش از ۸۵ درصد از اعضای هیئت علمی دانشگاه دارای درجه دکترا و آنها در هدایت محققان مشغول هستند. بیش از ۱۰۴۴ دانش آموز در حال حاضر برای دکتری ثبت نام و حدود یک پنجم از آنها دانش آموزان دکترای پاره وقت هستند. این دانشگاه را تشویق معلمان کالج از مؤسسات وابسته به انجام پژوهش در بخش های بعد از فارغ التحصیل. معلمان مختلفی از کالج تحت برنامه بهبود دانشکده (FIP) دولت کار می کنند. در حدود ۱۰ ٪ از دانش آموزان ، محققان NETهستند.

این دانشگاه دارای ۵ سال دوره کارشناسی ارشد پیوسته در علم ، هنر ، مدیریت و علوم اجتماعی است. دانشگاه بیش از ۱۳۰۰ مقاله در مجلات آموخته شده در طول پنج سال گذشته منتشر کرده است. با این حال ، تنها در حدود یک سوم از اعضای هیئت علمی در حال انتشار به طور منظم هستند. فعالیت های پژوهشی گروه ها از دانشگاه به خوبی در قالب کمک های مالی ویژه ازکمیسیون کمک های مالی دانشگاه (UGC) شناخته شده است. گروه شیمی ، ریاضیات ، روانشناسی ، جانورشناسی ، فیزیک و زمین شناسی در حال دریافت کمک هزینه ویژه از UGC در شکل DRS ، SAP و COSIST بالغ بر Rs.20 میلیون برای فعالیت های توسعه هستند.

هیات علمی دانشگاه بیش از ۱۵۰ کتاب علمی در طول پنج سال گذشته منتشر کرده است. برخی از کتابها در زمینه های ریاضیات ، جانور شناسی ، تربیت بدنی و توسط دانشجویان مقطع کارشناسی استفاده می شود.دانشگاه ترویج برگزاری سمپوزیوم ها تحقیق / سمینارها / کارگاه های آموزشی در سطح ملی و بین المللی را برای پیشبرد فرهنگ پژوهش در گروه انجام داده است. در طول پنج سال گذشته ، دانشگاه حدود ۸۴ کنفرانس / سمینار / کارگاه / نشست سالانه کنگره ملی علوم هند برگزار کرده است. خدمات مشاوره ای که توسط بخش فارغ التحصیلان پس از ارائه عمدتا رسمی هستند.علاوه بر این ، چند بخش مانند ارتباطات ، روانشناسی ، آمار ، علوم زیست محیطی ، انگلیسی ، کاربرد کامپیوتر و دوره های زمین شناسی ارائه می شود به عموم مردم به عنوان بخشی از فعالیتهای ترویجی و همچنین برای تولید پول برای دانشگاه. کمپس در کالج مرکزی دانشگاه بنگلور است برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد.

کتابخانه

کتابخانه دانشگاه بنگلور دارای دو قسمت ، یکی در دانشگاه مرکزی که در سال ۱۸۵۸ به وجود آمد ، و یکی در جنانا Bharathi کمپس در سال ۱۹۶۶ با حدود ۳۵۰۰۰ کتاب است.دیجیتالی کردن کتابخانه اولین از نوع خود در هند است. به غیر از ارائه مناطق خواندن فرد ، گروه مناطق مورد مطالعه (اتاق های بحث و اتاق مطالعه) نیز در دسترس برای تسهیل تکالیف مبتنی بر گروه در میان دانش آموزان هستند. کتابخانه دانشگاه بنگلور در یک ستاره قرار دارد Moduled ساختمان کارکردی است که شامل بال برای اتاق های پشته بخش مرجع و سالن قرائت ، بخش های دوره ای ، مرکز کامپیوتر و تقسیمات اداری. مجموعه ای از کتاب رسیده است ۳۵۰۰۰۰۰ و در سرعت حدود ۵۰۰۰ عنوان در سال رشد می کند. کتابخانه مشترک تا ۴۵۰ ، تعداد سایتها : ۴۵ رشته را پوشش میدهد. حدود ۵۰،۰۰۰ جلد محدود به مسائل پشت مجلات در آرایش subjectwise سازمان یافته است.

دانشکده ها

دانشکده حقوق

دانشکده مهندسی

دانشکده اقتصاد

دانشکده علوم

دانشکده آموزش

دانشکده علوم انسانی

کالج های وابسته

دانشگاه بنگلور دارای ۷۰ کالج دولتی، ۵۲ کالج وابسته و۱۱کالج خصوصی می باشد.کالج های قابل توجه وابسته عبارتند از

  • کالج مهندسی دانشگاه Visvesvaraya
  • کالج سنت جوزف بنگلور
  • کوه کرمل کالج ، بنگلور
  • ریاست کالج ، بنگلور
  • ملی کالج ، بنگلور
  • بنگلور کالج پزشکی ، بنگلور
  • کالج پزشکی سنت جان ، بنگلور

 

نویسنده مطلب: مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *